Med - všestranné tonikum

14.01.2013 15:56

Med je více než vynikající sladidlo - je to skvělá potravina, která může pomoci přežití a lékárnička v jednom. Je to širokospektrální léčitel - srdeční choroby, vysoký cholesterol, chřipka, rány a infekce - to vše dobře reaguje na tuto zdánlivě obyčejnou zlatavou tekutinu. Vzhledem k tomu, že některé druhy medu jsou účinnější než jiné, vybírejte moudře, abyste dosáhli maximálního užitku.

Je to jedna z nejvýznamnějších potravin k přežití, jejíž zásoby byste měli mít vždy ve spíži dostatek. Při skladování ve vzduchotěsné nádobě, chladu a suchu je trvanlivost medu pozoruhodná - nikdy se nezkazí. Věděli jste, že archeologové našli sklenice medu v egyptských hrobech a přitom byl med stále vhodný k lidské spotřebě? Při výběru medu je vhodné zaměřit se na syrový, organický a nefiltrovaný med pro co největší bioaktivní účinky. Nejlepší možností je pořídit si přímo med od včelaře, kdy je včelami sbírán z rostlin, které se nachází v přírodě kolem vás. Jakmile se med zahřeje, mnoho zdraví prospěšných vlastností zmizí.

Med je plný probiotik, antioxidantů, vitamínů a minerálů. Je bohatý na kalorie a pomáhá udržovat hladinu energie. Obsahuje vysoké množství vitamínu B spolu s vitamínem C, je dobrým zdrojem horčíku, vápníku, mědi, železa, síry a zinku.

Med pomáhá zvýšit sportovní výkon a podporuje zdravý imunitní systém. Pro ty, kteří trpí na diabetes II. stupně či vysokou hladinu cholesterolu, je med dobrá volba. Vědci zjistili, že pokud je med užíván denně, hladina cholesterolu se postupně snižuje.

Pozor - dětem mladším než jeden roku by med neměl být podáván kvůli hrozbě dětského botulismu.

Manuka - královna medu

V těžkých dobách, kdy není spolehnutí na zdravotní péči, je manuka med snadno dostupný univerzální lék. Považuje se až za pětkrát silnější než standardní med.

Řízli jste se nebo máte popáleninu? Manuka umí výborně uklidnit. Antibakteriální vlastnosti podporují hojení ran a regeneraci tkání. Oceníte i její protiplísňové účinky, třeba pokud trpíte plísněmi na nohou. Další skvělou vlastností je, že manuka snižuje plak a bakterie v ústech.

Manuka pomáhá i na chřipku, protože dle studie španělských vědců sloučeniny medu ničí virus chřipky. Dále je vhodná na hubnutí, infekce močového měchýře, usnadňuje trávení a uklidňuje podrážděný žaludek, zklidňuje bolesti v krku, zmírňuje artritidy. Celkově podporuje dlouhověkost.
Jak vidíte, zajisté není třeba čekat na pád civilizace nebo ekonomickou krizi, abyste si dopřáli výhod tohoto tekutého zlata. S množstvím léčivých vlastností je med vynikající lék.


Zdroj - www.naturalnews.com