Včelí léčení

09.03.2012 19:06

Včely mají nejen dokonalý systém společnosti a hierarchie, ale také nabízejí velké množství léčivých produktů. Tyto produkty samozřejmě nejsou vhodné pro každého, někdo je na produkty včel alergický, někdo nesnáší jejich energii. Přesto účinek včelích produktů je jedinečný a s oblibou ho využíváme i v našem Centru terapie a zdraví.

 
Med
- jedná se o zdroj významných živin. Jeho působení na zdraví je široké. Uplatnění najde při onemocnění dýchacích cest, nachlazení,chudokrevnosti, nemocech srdce, nemocech žaludku a dalších problémech. Nedoporučujeme jeho rozehřívání, což se často děje kvůli tomu, že někomu vadí jeho kristalizace. Zahříváním je zvýšené riziko ztráty účinných látek.
 
Včelí pyl
– nasbíraný květový pyl včely ukládají do buněk v plástvích, kde jej dál upravují za pomoci medu do snadno stravitelné podoby. Pyl obsahuje velké množství biologicky účinných látek, zejména bílkoviny, minerály, enzymy, kyseliny, vitamíny. Proto ho lze využít jak pro doplňování všech zmíněných látek, tak také při léčení zdravotních problémů.
 
Mateří kašička
– je produktem hltanových žláz včel, které ji používají k výživě včelí matky. Mateří kašička se přímo nabízí jako přirozený zdroj stimulačních látek se širokým spektrem účinků hlavně v oblasti jater, srdce, nervové soustavy, stimulace krvetvorby, podpoře imunitního systému metabolismu bílkovin, tuků, cukrů, k podpoře psychické rovnováhy, fyzické kondice, schopnosti rozmnožování. Funguje také jako harmonizátor a imunostimulátor.
 
Včelí jed
 – včelí med se využívá buď skrze přímé píchnutí žihadlem, nebo jsou na trhu různé formy léků s obsahem včelího jedu. První variantu v dnešní době odsuzujeme pro její smrtelnost pro včelu, která byla pro aplikaci vybrána a jedná se o porušení vesmírného řádu. Terapie je účinná ke zmírnění bolestí při artróze, zánětech kloubů, bolestech páteře, namožených svalů, ústřelech, změkčení pooperačních jizev, má silné protizánětlivé účinky.
 
Propolis
– jedná se o velmi vzácnou přírodní látku, kterou vylučují pupeny rostlin a stromů k ochraně před plísněmi,viry a bakteriemi. Včely tuto látku sbírají a tmelí jí mezery v úle. Zároveň jí ale využívají jako jedinou možnou desinfekci na plástvích a v úle.Výrobky z propolisu vykazují velmi rozsáhlé a dnes klinicky ověřené biologické účinky na živý organismus. Mají výborný desinfekční účinek na řadu bakteriálních, virových a plísňových procesů. Rovněž vykazuje analgetické účinky, uplatňuje se při regeneraci poškozené kůže.
 
Energie včel
- pokud máte známého včelaře a je pro vás včelí energie vhodná, tak neváhejte. Pravidelná konzumace nápojů nabitých včelí energií (známé jako "ovčelená voda") jsou silným životabudičem a prodlužují nejen mládí, ale i život.
 
Na závěr bychom rádi uvedli, že použití včelího léčení je ryze individuální. Energie těchto nádherných hmyzích bytostí je totiž extrémně silná a každý na ní může reagovat vlastním způsobem.