Včelí pyl: jedna z nejdokonalejších potravin na světě

10.12.2012 10:49

Jedna z nejvíce pozoruhodných potravin na planetě, včelí pyl, nedostává dostatečné uznání, které zaslouží. Tato superpotravina má všechny živiny nezbytné k udržení lidského života, s podrobným rozpisem 55 % sacharidů, 35 % bílkovin, 3 % vitamínu a minerálních látek, 2 % mastných kyselin a 5 % zbylých látek.

Pyl je malé semeno potřebné k oplodnění, které se nachází v květech rostlin. Když včely sbírají nektar z květin, tyto malé žlute, oranžové, hnědé či jinak barevné kuličky pylu přenáší v košíčku svých končetin a dále z něj vytváří včelí pyl.

Včelí pyl je jedinenčý a nelze nahradit. Umělý pyl nemá stejně jedinečné vlastnosti, i když je z pohledu vědy stejného chemického složení. Je-li syntetizovaný pyl přidáván včelám, umírají, přestože jsou všechny známé živiny přítomny. Je zřejmé, že ani nejnovější technologie neumožńují identifikovat původ jedinečných vlastností včelího pylu.

Starší studie z roku 1948 prokázala účinky včelího pylu na myších, které byly speciálně chované pro rozvoj rakovinných nádorů. Myším v kontrolní skupině se vyvinul nádor podle očekávání v průměrném věku 31,3 týdnů.

Skupina krmená včelím pylem dostávala jeden díl pylu na 10.000 dílů potravin měla zpožděný nástup nádorů o 10 týdnů, což je statisticky významný rozdíl. Navíc sedm myší ze skupiny prokazovalo nulové známky nádorů i 56 - 62. týden, kdy byly ukončeny testy.

Včelí pyl je užíván mnoha kulturisty a olympijskými atlety ke zvýšení pevnosti a vytrvalosti. Rada British sport dala najevo, že síla narůstá o 40 - 50 % při denní konzumaci včelího pylu. Renomovaný německý přírodovědec Francis Huber tvrdil, že včelí pyl je "největší kulturista na světě". Jednou z příčin, proč včelí pyl funguje jako efektivní stavitel svalů je, že obsahuje všech 22 aminokyselin, z nichž polovina je ve volné formě.

Další fascinující fakta

- Včelí pyl je efektivní v boji proti rakovině, cukrovce, artritidě, depresi a mnoha dalším chorobám.

- Je účinný při stimulaci metabolismu, které podporuje zvýšení energie a hubnutí u těch, kteří mají nadváhu.

- Výzkum ukázal, že má včelí pyl silný antibakteriální účinek (i proti salmonele).

- Včelí pyl může normalizovat hladinu cholesterolu a triglyceridů.

- Zpomaluje proces stárnutí a může pomoci při regeneraci buněk.

- Může být aplikován lokálně, a může zlepšit různá onemocnění kůže.

- Včelí pyl je kompletní krmivo s daleko větší koncentrací aminokyselin než hovězí maso, mléko, vejce nebo sýr.

- Je bohatý na vitamíny B

- Včelí pyl obsahuje mnoho silných antioxidantů, včetně lykopenu, flavonoidů, selenu, beta karoten a vitamíny E a C

- Zvyšuje úroveň odolnosti.


Zdroj - www.naturalnews.com