Přednášky

Nabízíme uspořádání přednášky o včelách. Pokud máte zájem o uspořádání přednášky, neváhejte nás kontaktovat.

Přihlašte se v pravé části stránek k odběru novinek (Zasílání aktualit -> Subcribe) a dozvíte se o nových chystaných přednáškách :-)

 
9. 4. 2015 O včelách zblízka
 

Zveme vás na setkání se včelařem, se kterým si budeme o včelách nejenom povídat. Pronikneme společně do života a fungování včel a nahlédneme do včelích úlů chovaných v Toulcově dvoře. V dubnu jsou včely velice mírné a nechají nás tak v klidu sledovat je při práci - výrobě medu a odchovu mladých včel. Abyste mohli pozorovat včelky co nejblíže, vezměte si s sebou uzavřenou obuv, pracovní rukavice, kalhoty s dlouhými nohavicemi a bundu s dlouhým rukávem. Zbylé nutné vybavení vám zapůjčíme. Sejdeme se 9. 4. 2015 v 17:30 v Toulcově dvoře. Rezervace a další informace zde

 

25. 2. 2015 Včelí produkty jako lék
 

Láska ke včelám odjakživa mívá svůj počátek v lásce k medu. Jedná se o výborné sladidlo, které si musí včely důkladně střežit, neboť lidé nejsou jedinými zájemci. Med je ovšem nejenom výborný, ale i nesmírně zdravý. Stejně tak další produkty, které ze včel získáváme, jsou nesmírně prospěšné. Kde se bere med, propolis či vosk? Jak je od včel získáváme? Slyšeli jste někdy o léčivé ovčelené vodě? A jak můžeme včelí produkty naplno využít pro svoje zdraví? Nejenom na tyto otázky naleznete odpověď na přednášce o včelích produktech v Toulcově dvoře. Povídat budou Vít Kuntoš a Pavel Hanzal, včelaři a příznivci přírodní léčby. Sejdeme se 25. 2. 2015 v 18:00 v Toulcově dvoře. Rezervace a další informace zde

 

7. 12. 2013 Máme rádi včely, máme rádi med!

Srdečně Vás zveme na povídání se včelařem. Seznámíte se s životem včel a nahlédneme spolu do jejich fascinujícího světa. Včelařství na Toulcově dvoře má dlouholetou tradici, včely zde chováme již 15 let. Díky včelaření jsou včely jediným hmyzem, který produkuje potravu pro člověka. Dozvíte se řadu zajímavostí o včelích produktech. Ochutnáte pravý včelí med. Zajímá vás, jakou důležitou roli plní včela v přírodě, co doprovází včelí bodnutí, k čemu slouží propolis či včelí tanec. Ukážeme Vám včelařské pomůcky a pro děti máme připravenou výtvarnou dílničku. Sejdeme se v sobotu 7.12.2013 v 15:30 v Infocentru Toulcova dvora. Rezervace zde.

 

 

 

15. 10. 2013 Včelaření ve městě

Jaký potenciál a budoucnost mají včely chované ve městech? Přednáška v Toulcově dvoře v rámci programu komunitních zahrad ve městě.

Děkuji všem návštěvníkům za super atmosféru, jsem rád, že se akce líbila.


 

20. 6. 2013 O včelí bytosti

Povídání o včelách a včelaření pro nevčelaře a budoucí včelaře. Čeká vás seznámení s životem včel, nahlédneme do jejich fascinujícího světa. Povíme si o různých podobách včelaření ve světě, stejně tak i co je třeba, pokud byste to se včelami chtěli zkusit také. Přednášku budou provázet nejen pozoruhodné informace, ale i zajímavé fotografie.